Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
15-07-2020 23:39:52

15 Temmuz Darbe Girişimi 4. Yıldönümünde Başkan Gürgöze Konuşma Yaptı

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından yapılan yıldönümü nedeni 15 Temmuz Demokrasi Meydanı kutlama programı başladı.

Kutlama programı Mehteran Konseri ile başladı.

Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Recep Tayyip Erdoğan'ın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adlı konserinin ardından ulusa sesleniş konuşması dinlendi.

Ömer Cömert Kuran-ı Kerim Tilaveti ile Mevlid okundu.

15 Temmuz Şehitleri için dua edilmesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 yıl önce “18 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu yapıldı ve Sancak Teslimi Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a yapıldı.

15 Temmuz Kutlama Programında AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze konuşma yaptı.

GÜRGÖZE: MİLLETİMİZİN YAZDIĞI SON DESTAN OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİR

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin yıldönümüne katılan siz değerli hemşerilerimize, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor; hepinizi en kalbi duygularımla ve muhabbetle selamlıyorum. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin elinde bayrak göğsünde imanla yazdığı 15 Temmuz destanının dördüncü yıl dönümündeyiz. 15 Temmuz gecesi bu milletin bayrağını indirmek, devletini yıkmak, toprağını işgal etmek için asker kılığındaki teröristlerin haince girişimlerinin üzerinden tam dört yıl geçti. Ordumuz içinde konuşlanmış bir grup hain kendi halkına silah sıkıyor; uçaklar havadan, tanklar yerden bomba yağdırıyordu. Bu aziz vatanın evlatları olarak o gece her birimiz geri dönmemek üzere evimizden çıkmıştık. Elbiselerimizi kefen, göğsümüzü siper, imanımızı miğfer görerek akın ettik meydanlara. Hepimiz bu aziz vatan için hazırdık şehadete. Merhum Akif’in dediği gibi “Biz hür doğduk hür yaşarız.” Cumhurbaşkanımızın mesajı ile milletimiz meydanlara sokaklara döküldü, mermilere göğsünü siper ederek darbecilere geçit vermedi. Devletimizi yönetenlerin dirayeti, milletimizin sarsılmaz cesareti bütün tuzakları boşa çıkardı. FETO terör örgütü tarafından gerçekleştirilen tarihimizin en alçak darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz, aynı zamanda milletimizin yazdığı son destan olarak tarihe geçmiştir. Atalarımızın Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da yazdığı destanlar ne ise bu aziz milletin 15 Temmuz zaferi de bu destanlar kadar kutlu ve büyük bir zafer olarak şanlı tarihimizde yerini aldı. Öncelikle, her bir şehrimizde farklı destanların yazıldığı o gece de, şehitlik mertebesine erişen kardeşlerimiz ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere dualarıyla, yürekleriyle bu ülkeye sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

GÜRGÖZE: ELAZIĞ 15 TEMMUZ’DA MEYDANA ÇIKAN İLK İLLERDEN BİRİ OLMUŞTUR

Elazığ, 15 Temmuz’da meydanlara ilk çıkan illerden biri oldu. 15 Temmuz akşamı darbe girişimine ilişkin haberleri almamızın hemen ardından sosyal medyada ve partimiz SMS sistemine kayıtlı tüm üye ve vatandaşlarımıza, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize ve milli iradeye sahip çıkmak için meydana çıktığımızı ve halkımızı da İzzetpaşa Meydanına beklediğimizi” duyurduk. Elazığ’ın yüreği mert, yiğit insanları akın akın bu meydana gelerek, milli iradeye sahip çıktılar. Her kesimden, her düşünceden hemşehrimiz bu meydanı dualarıyla, gözyaşlarıyla, vatan ve millet sevdasıyla doldurdular. Hemşehrilerimizle birlikte bu meydanda çimenleri yastık yaparak 28 gün aralıksız nöbet tuttuk. Bugün o geceyi size anlatırken, o duyguyu yeniden yaşıyor; o gecenin ruhunu yeniden idrak ediyorum. Gençlerimizin bu vatan bölünmez haykırışını, yaşlılarımızın gözyaşları içerisindeki dualarını yeniden duyuyor gibiyim. Bugün bir kez daha ifade ediyorum ki, bu şehrin evladı olmaktan hep gurur duydum, gurur duyuyorum. O gece Elazığ olarak, demokrasiden, milli iradeden yana güçlü irademizi ortaya koyduk. Elazığ, bir kez daha tarih yazmış, “Millet eğilmez, Türkiye yenilmez” sözünü yüreklere kazımıştır.   Şehir olarak, Cumhurbaşkanımıza ve Başkomutanımıza aziz şehrin evlatları olarak sahip çıkmanın, onun yoluna nefer olmanın onurunu yaşadık. Yemen’de Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de şehitler veren Elazığımız, 15 Temmuz zaferinde de aslan gibi evlatlarını, yiğitlerini şehit verdi. Bizler şehitlerimizi de asla unutmayacak ve her zaman minnetle anacağız. 15 Temmuz’da dünya demokrasi tarihi yeniden yazılmıştır. Kendi Cumhurbaşkanına, hükümetine, meclisine, demokrasisine sahip çıkmak için milletimiz;  tanklara, savaş uçaklarına, mermilere karşı yürümüştür. Dünya tarihinde ilk defa Türk Milleti, darbecilere darbe yapmıştır. Bu millet, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu millet, kendi seçtiği liderine ve meclisine sahip çıkmıştır. Bu aziz millet, tarihe bir kez daha  “bu topraklar çiğnenmez, bu bayrak inmez, bu ezanlar dinmez” mesajını altın harflerle kazımıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle “15 Temmuz yeni Türkiye’nin cemresi” olmuştur. Bugün ülkemiz, 15 Temmuz öncesinden daha güçlü, daha güvenli ve daha dirençlidir. Şairin dediği gibi: “Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır. Külümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır” 15 Temmuz destanını yazan bu aziz milletimizin bir parçası olarak hepinizi yürekten selamlıyorum. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tüm halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü kutluyor, katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.