Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
18-05-2019 14:42:59

Milletvekili Bulut ve Başkan Gürgöze Maden Halkı İle İstişare Toplantısı Düzenlendi

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Maden ilçesine çıkartma yaptılar.

Milletvekili Metin Bulut ve İl Başkanı Gürgöze, Maden AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Adamı Ramazan Sekmen tarafından düzenlenen iftar programında Madenli vatandaşlarla bir araya geldiler.

Daha önceden de Maden ilçesini ziyaret eden Milletvekili Metin Bulut ve İl Başkanı Gürgöze, vatandaşların sorunları bir kez daha yerinde dinlediler.

Gerçekleştirilen iftar programı Maden eski belediye başkanı Musa Orhan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

“BİZ BURADA BİR AMAÇ İÇİN TOPLANDIK”

Yemekte konuşan Maden Eski Belediye Başkanı Musa Orhan, “Biz burada bir amaç için toplandık. Bir meselemiz var. Ama öncesinde abilerimle, esnaf arkadaşımla hepsiyle görüşmesek te kısmen birçoğunun fikrini alarak geldik buraya. Geçmişte oldu, fabrikadan oldu, doğal oldu, A oldu, B oldu, bir takım şeyler oldu. Netice itibariyle sizlerin de malumunuz belli bir bölge gerçekten büyük risk altında ve her şekilde tehlike arz ediyor. Ama vatandaşlarımızın genel kanaati; belli bir bölgeden bu tarafı ‘herhangi bir risk biz görmüyoruz velev ki riskte olabilir’ ama biz buna rağmen ‘Biz ilçemizi terk etmek istemiyoruz’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜLECEĞİNE İNANDIĞIMIZ İÇİN BİR ŞEYLER TALEP EDİYORUZ”

Maden Eski Belediye Başkan Adayı Ersin Tolan, “Sadece bir tek konuya değineceğim. Bundan 15 gün önceydi, Metin Başkanımızla Elâzığ’dan yola çıktık, buraya doğru geliyoruz. Metin Başkanım Elazığ’dan buraya kadar yaklaşık 1 saatlik süre içerisinde acaba ne yapılabilir? Acaba afet durumu olan bölge dışındaki yerlerde afete dahil edilebilir mi? Ne yapılabilir, ne edilebilir, Ankara’da ne tür adımlar atılabilir diye 1 saat boyunca sürekli böyle bu şekilde konuştuk. Ancak ve ancak bu problem çözülürse iktidar partisi tarafından çözüleceğine inandığımız için bir şeyler talep ediyoruz. Allah razı olsun kendilerinden. Hem il başkanımız, hem teşkilat başkan yardımcımız ve milletvekilimiz bugünü bizi kırmadılar, geldiler. Hoş geldiler, sefalar getirdiler” şeklinde konuştu.

“ACİL BOŞALTILMASI GEREKEN BİR DÜKKAN VAR”

Maden Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Şevket Gezer de, “Sadece garajdan, garajın bulunduğu bölgede aşağıda esnaf olarak tehlike arz eden, mobilyacı Musa’nın dükkanı, diğer taraflar yok. 93 tane esnafımız minibüsçülerle beraber mağdur. O evlerde zaten boşaltıldı. Esnaf olarak şu an acil boşaltması gereken arkadaşımız Musa Dağ. Çatlak olan, gerçekten dükkanında çatlaklar var” dedi.

“BURADA BULUNAN HER BİR BİREY MUTLAKA MADEN’DE BİR SIKINTININ VAR OLDUĞUNU KABUL EDİYOR”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Bir insan olarak sizin şu anda içinde bulunduğunuz durumu, Milletvekilimiz, bizler herkes biliyor. Dolayısıyla sizin söyleyeceğiniz sözlerden biz hiçbir şekilde incinmiyoruz. Bir şeyde söylemiyorsunuz ama. Neticede burada 7 arkadaşımız söz aldı. 7 arkadaşımızın söylediği her bir cümleyi not ettik. Hem ben hem Metin Bulut Başkanımız. 2 husus çıkıyor buradan sizin dile getirdiklerinizden. Birincisi Maden’deki kaymanın belli bir bölgeyle sınırlı olduğunu ancak tutulan raporlarda çok geniş bir alanın tuttuğunu ifade ediyorsunuz, ikinci hususta eğer burası herhangi bir şekilde ama bütün Madenli hemşehrilerimiz kabul ettiği bir husus var; burada bir doğal afet olduğu, bir afet olduğu, bir kayma riskinin olduğunu herkes görüyor. Çünkü 8-10 tane dükkanın, geçmiş senede yıkılan bir evin ve şu anda çatlayan maalesef afete maruz kalmış bir yapıdan bahsediyoruz. Dolayısıyla burada bulunan her bir birey mutlaka Maden’de bir sıkıntının var olduğunu, kimisi az olduğunu, kimisi çok olduğunu ama mutlaka bir sıkıntının olduğunu kabul ediyor. Bu durumun başınıza gelmesinden dolayı elbette üzülüyorsunuz tıpkı bizim de üzüldüğümüz gibi. Ama kaçınılmaz bir durum var, Maden’de bir sıkıntının olduğu muhakkak” ifadelerine yer verdi.

“BURADA KAÇINILMAZ, KARŞIMIZDA DURAN BİR GERÇEK VAR”

Başkan Gürgöze, “Ben mesleğim olarak da inşaat mühendisiyim, yer hareketi konusunda da bilimsel olarak da bir takım bilgilere sahibim. Maden’deki tüm raporların hepsini de okudum. Bu detaylara girmeyeceğim tabi. Bunlarla ilgili size hiçbir şey söylemeyeceğim. Ama sizlerden bir ricamız var; madem böyle bir olay Maden’imizin, güzel ilçemizin, tarihi beldemiz, tarihe, musikiye edebiyata konu olmuş ilçemizin başına böyle bir hadise gelmişse bu hadiseyi en güzel şekilde, hep birlikte Madenlilerin sizlerin ortak kabul edebileceği bir çözüm noktasında hep birlikte bir ortak çözüm arayışı içerisinde olmamız gerekiyor. Her bir söylenen söze siz katılabilirsiniz de katılmayabilirsiniz. Sizin söylediklerinize biz katılabiliriz ve ya katılmayabiliriz ama bu sadece söylemlerle sınırlı kalmalı. Burada kaçınılmaz, karşımızda duran bir gerçek var. Burada bir sorunun var olduğunu ve bu sorunun da çözülmesi gerektiğini hep birlikte kabul ediyoruz. Maden’de yaşayan her bireyin %100 üzerinde ittifak sağlayabileceği, gönlünün huzuru ile bir çözümün olmayacağı muhakkak. Bütün Madenlilerin üzerinde intifa edeceği bir çözüm sunulması bizim en çok istediğimiz huşuların başında yer almakta. Birbirimizi dinlemez, birbirimize karşı söylediğiniz sözleri dinlemezseniz bir çözüme varmak mümkün değil. Bir birimizi dinlemek, bir birimizi anlamak mecburiyetindeyiz ki bir çözüm sağlanabilsin”dedi..

 

“BİR İKTİDAR MİLLETVEKİLİNİN YAPMASI GEREKEN EN ZOR ŞEYLERDEN BİR TANESİNİ YAPIYORUM “

AK Parti MKYK Üyesi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut da, “Bir iktidar Milletvekilinin yapması gereken en zor şeylerden bir tanesini yapıyorum. Acının taze olduğu, sıkıntının henüz taze olduğu bir bölgeye gidip orada vatandaşla bir araya gelmek mangal gibi yürek ister. Bundan hiç imtina etmedim. Oradaki vatandaşlarımız bize ne der, sesini nasıl yükseltir, o acıyla bize nasıl tepki verebilir? Biz bunların hiç hesabın yapmadık. Sayın İl Başkan’ımın da ifade ettiği gibi; hiçbir zaman da hiçbir Madenli hemşehrimizin en ufak eleştirinden dolayı gönül koymadık, Allah’ın izniyle de gönül koymayacağız. Ve bir siyasetçi için en kolay olan şeylerden bir tanesi kalabalık bir toplulukta alkış almaktır. Az çok toplumun ne beklediğini bilirsiniz, ne istediğini bilirsiniz. Gönlünden ne geçeceğini bilirsiniz. Onu söylerseniz toplum sizi alkışlar. Ama hiçbir zaman biz bunun hesabını yapmadık. Biz her zaman omuzlanmış olduğumuz vekaleti aynı zamanda o insanların sorumluluğu olarak kabul ettik. Canımızı acıtsa da, o an tepki görsek te o anda söyleyeceğimiz şeyler o an orada olanların hoşuna gitmese de biz doğru olan yapmaya ve söylemeye çalıştık. Bugünden sonra da böyle olacağız” diye konuştu.

“BİZ, HİÇBİR ZAMAN BÖLGENİN ACILARI ÜZERİNE BİR SİYASET KURMADIK”

Milletvekili Bulut, “Verilen önergeyle alakalı birkaç kelam etmek istiyorum; ben o gün onlarca Madenli hemşehrimden tebrik telefonu aradım, onlar bizi tebrik etmek için aradılar. Biz de isterdik ki bir muhalefet partisi; bir ilin, bir ilçenin sorunlarıyla alakalı gerçekten onun yerinde incelenmesiyle alakalı bir önerge versin. Biz de altına seve seve imza atalım, iktidar Milletvekilleri olarak. Önergeyi okuduğumda önergenin söylediği şey şu; Maden’de özelleştirilen fabrikanın istihdama ve ekonomiye getirmiş olduğu zararların araştırılması hususu. Şimdi o yüzden kürsüye çıktım. Dedim tamam da bunun Maden’le ne alakası var, bu Madenlinin hangi derdine dermen olacak* Madenli şu anda canının derdinde, Madenli evinin derdinde. Ama oradaki tasarı, Maden üzerinden özelleştirmeyle hesaplaşmanın derdinde. Biz, hiçbir zaman bölgenin acıları üzerine bir siyaset kurmadık, inşa etmedik. Allah nasip etmesin bu günden sonra da etmeyeceğiz. Ben o arkadaşımızın da çok kötü niyetle yaptığı kanaatinde değilim. Ama o gün verilen önerge, sadece özelleştirme sonuç bu sadece buradaki fabrikanın özelleştirilmesi sonucu değil, Türkiye’deki bütün özelleştirmeler sonucunda bunun istihdama ve ekonomiye olan olumsuzlukların araştırılmasıyla alakalı bir önergeydi. Onların dolayı biz kalktık o gün bir Maden’in ve Madenlinin hakkını savunmak için genel kurulda da o kürsüde konuştuk” dedi.

“GÖNLÜNÜZE YATMAYAN HİÇBİR ŞEYİ BİZ BURADA ZORLA YAPMAYIZ”

MKYK Üyesi ve Milletvekili Metin Bulut, “Şundan müsterih olun. Sizin istemediğiniz, sizin kabul etmediğiniz, sizin içinize sinmeyen ve gönlünüze yatmayan hiçbir şeyi biz burada zorla yapmayız, kimsenin yapmasına da müsaade etmeyiz. Ondan dolayı bu zorluğu kabul ediyoruz, ondan dolayı sürekli sizlerle bir araya gelmiyoruz, ondan dolayı sizlerle bu işi hep birlikte çözmeye çalışıyoruz. Burada gerçekten konuşan bütün arkadaşlarımız olayı çok iyi tanımladı. Ben anladığımı söyleyeceğim; eğer yanlış anlamışsam, daha sonra konuşalım onu da yazalım bununla alakalı çözüm önerisi yapalım” dedi.

“ GÖNLÜNÜZE YATMAYAN HİÇBİR ŞEYİ BİZ BURADA ZORLA YAPMAYIZ”

Milletvekili Metin Bulut, “Madenli şu anda canının derdinde, Madenli evinin derdinde. Biz, hiçbir zaman bölgenin acıları üzerine bir siyaset kurmadık, inşa etmedik. Allah nasip etmesin bu günden sonra da etmeyeceğiz. Şundan müsterih olun. Sizin istemediğiniz, sizin kabul etmediğiniz, sizin içinize sinmeyen ve gönlünüze yatmayan hiçbir şeyi biz burada zorla yapmayız, kimsenin yapmasına da müsaade etmeyiz. Ondan dolayı bu zorluğu kabul ediyoruz, ondan dolayı sürekli sizlerle bir araya gelmiyoruz, ondan dolayı sizlerle bu işi hep birlikte çözmeye çalışıyoruz. Burada gerçekten konuşan bütün arkadaşlarımız olayı çok iyi tanımladı. Ben anladığımı söyleyeceğim; eğer yanlış anlamışsam, daha sonra konuşalım onu da yazalım bununla alakalı çözüm önerisi yapalım” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.